marketing
povzetek
tehnične lastnosti
Čas pogovora:
3,5 ure
V pripravljenosti:
220 ur
Tip baterije:
Li-Ion (800 mAh)
Dimenzije:
87.2 x 41.1 x 23.3 mm
Teža:
85 g

Tip zaslona:
UFB, 65.536 barv, 128 x 160 pik

Stopnja sevanja SAR:
0,903 W/kg

zunanja povezavaTehnična specifikacija mobilnika na strani proizvajalca
Za

Samsung SGH-E330 me je glede na predhodnika presenetil z odsotnostjo zunanje antene, saj so s tem pri Samsungu polepšali zunanji izgled. Tudi ta telefon v roki deluje kompaktno, prav tako je še vedno zelo dobra tipkovnica.

Proti

Telefon nima možnosti bluetooth povezovanja niti vgrajenega odjemalca elektronske pošte, glede na predhodnika pa me najbolj moti odsotnost infrardečega vmesnika, s tem pa smo primorani za prenos podatkov dokupiti podatkovni kabel.

Fotografije mobilnika
Fotografirano z mobilnikom
mobilniki
arhiv test
Samsung

Naslednji korak

Samsung SGH-E330


Samsung SGH-E330

04.03.2005
Objavil: Dare Gliha

Mobitel je v svojo ponudbo kmalu po odprodaji Samsunga SGH-E300 uvrstil njegovega naslednika, model SGH-E330, ki pa, glede na to, da je novejši model, ne ponuja toliko izboljšav, kot bi jih pričakovali. Prav nasprotno, nekatere stvari so se spremenile celo na slabše. Ker pa sta v splošnem oba telefona med seboj praktično enaka, to pot ne boste prebrali klasičnega testa, pač pa primerjavo med obema modeloma.



ne podpira datum  
ne podpira ura
ne podpira slovenski jezik
ne podpira vibriranje
ne podpira ALS
ne podpira razširitveno mesto za kartico
ne podpira zunanja antena
ne podpira zaslon občutljiv na dotik
ne podpira prog. oprema za povezavo s PC
ne podpira Accelerometer (orientacijski senzor)
podpira SMS  
podpira EMS
podpira MMS
ne podpira e-pošta (IMAP/POP3)
ne podpira push-email
ne podpira Push To Talk
ne podpira lastne melodije (skladatelj) 0,3 Mpix VGA
Povečava: 4x
nočni način
samosprožilec
okvirji
vgrajena bliskavica
Snemanje video: brez
ne podpira predvajalnik MIDI melodij
ne podpira predvajalnik MP3 melodij
ne podpira predvajalnik WAV melodij
ne podpira MIDI za zvonjenje
ne podpira WAV za zvonjenje
ne podpira MP3 za zvonjenje
ne podpira lastno ozadje
ne podpira teme
ne podpira vgrajen fotoaparat
podpira GSM 900/1800 MHz  
ne podpira GSM 900/1800/1900 MHz
ne podpira GSM 850/900/1800/1900 MHz
ne podpira 5G
podpira GPRS
ne podpira HSCSD
ne podpira EDGE
ne podpira UMTS
ne podpira HSDPA
ne podpira Wi-Fi
ne podpira bluetooth
ne podpira infrardeči vmesnik
podpira kabel (USB, ...)
ne podpira HTTP (spletne strani)
ne podpira WAP
ne podpira GPS (satelitska navigacija)
ne podpira TV-OUT
ne podpira LTE
ne podpira NFC
podpira koledar  
podpira budilka
podpira opomniki
podpira kalkulator
podpira snemalnik zvoka/diktafon
podpira igre
podpira java
ne podpira radio FM

Glede na zunanjo obliko je prva večja razlika ta, da SGH-E330 nima več nadležne in (roko na srce) dokaj grdo oblikovane zunanje antene. Malenkost se razlikuje tudi sama oblika, vendar predvsem v zunanjem izgledu. Zunanje mere SGH-E330 so glede na predhodnika minimalno narasle, tako ta zdaj meri 87,2 x 41,1 x 23,3 mm, teža pa je ostala identična in sicer 85 g. Glavno razočaranje pa pride, ko telefon odpremo. Pri Samsungu so se vsaj iz meni neznanega razloga odločili, da namesto TFT zaslona pri SGH-E330 vgradijo UFB zaslon. Sicer so dimenzije 128 x 160 pik ostale enake, ravno tako je enako število barv, ki jih ta zaslon prikaže (65.536), vendar pa so slike na njem zaradi UFB tehnologije slabše kakovosti (vendar pa je glede na druge telefone v istem rangu še vedno dovolj dober). Novost je večji zunanji zaslon, ki sedaj meri kar 96 x 96 pik, prikazati pa zna ravno tako 65.563 barv. Na zunaj se telefona razlikujeta še v dveh podrobnostih, to sta odsotnost priključka za zunanjo anteno ter zame največje razočaranje, odsotnot infrardečega vmesnika (IR) pri SGH-E330. Tako boste za prenos podatkov ter slik s telefona na računalnik primorani kupiti dodatni podatkovni kabel, če ne želite zapravljati denarja s pošiljanjem sporočil MMS.

Tipke pri novincu so malenkost bolj zaobljene, funkcijsko pa ostajajo iste. Prav tako je bolj zaobljena navigacijska tipka, ki pa ima še vedno to pomankljivost, da tipka za dostop do spleta ne služi tudi kot potrditvena tipka. Pomnilnika je tu 6388 KB, uporablja pa se za shranjeavnje slik, melodij, MMS sporočil ter zvokov. Tudi SGH-E330 deluje v dveh frekvenčnih območjih (GSM 900/1800), pri nakupu pa dobimo še 800 mAh baterijo, 220 V polnilec ter navodila za polnenje.

Telefonski imenik se je tu skrčil z 2000 vpisov pri predhodniku na "le" 1000 vpisov pri novincu. Še vedno je pomankljivost imenika ta, da ne zna prikazati le imenika na kartici SIM ali pa le imenika telefona, pač pa vedno prikazuje oba (če imamo v telefonu dva enaka zapisa, bo samodejno prikazan tisti, ki je shranjen na kartici SIM).

Pri sporočilih nič novega. Še vedno lahko pošiljamo tako SMS, EMS kot MMS sporočila, le da tu dolga SMS sporočila razdeli na 12 krajših po 160 znakov pred pošiljanjem (tako lahko teoretično pošljemo do 1920 znakov dolgo sporočilo, pri SGH-E300 pa le 918 znakov). Za kratka sporočila je še vedno na voljo 200 mest, za MMS sporočila pa celoten pomnilnik telefona.

Pri števcih klicev ni razlik - še vedno si telefon beleži po 20 prejetih, klicanih ter neodgovorjenih klicev, vse pa opremi z datumom ter uro klica. Kot sem omenil že pri testu predhodnika, pa tudi tu ne morem mimo dejstva, da telefon še vedno nima števca GPRS podatkov.

Nastavitve ter ostale prilagoditve ostajajo identične pri obeh modelih, zato jih tu ne bom ponovno opisoval. Še vedno se pojavljajo posamezni "kiksi" pri prevodu menija.

Od pripomočkov so tu vsa, ki smo jih spoznali že pri SGH-E300: koledar, alarm, pretvornik valute, kalkulator, opravila, snemalnik glasu, govorna sporočila ter dve igri. Mogoče velja omeniti, da je pri SGH-E330 za javo na voljo poseben pomnilnik, katerega velikost je 3072 KB. Tudi pri kvaliteti kamere ni nobene novosti, slike se še vedno zajemajo v štirih velikostih in sicer VGA 640 x 480, QVGA 320 x 240, QQVGA 120 x 120 ter Mobilna 128 x 120 pik. Dodali so edinole lučko, ki jo vklopimo s pritiskom na tipko 0, pomaga pa nam v slabših svetlobnih pogojih. Kar pa je razočaranje, je odsotnost video posnetkov, ki jih je predhodnik že poznal. Zakaj so se za to potezo odločili pri Samsungu, mi ni jasno.

Samsung SGH-E330 ima tako kot predhodnik vgrajen WAP 2.0 brskalnik, za brskanje po spletu pa skrbi tako CSD kot hitrejši GPRS prenos podatkov razreda 10 (predhodnik razred 8). Telefon nima možnosti prenosa HSCSD niti bluetooth povezovanja, nima pa vgrajenega niti infrardečega vmesnika (IR), ki ga je SGH-E300 imel. Tako smo primorani kupiti podatkovni kabel, saj le-ta priložen.

Ni dodatnih fotografij.
Opomba: Podatki in funkcije mobilnika se lahko razlikujejo in ni nujno, da so 100% pravilni.
komentarji
povezane vsebine
dodatna oprema
Ni povezane dodatne opreme.
povezane vsebine
oprema: Samsung
povezane novice
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki