marketing
povzetek
tehnične lastnosti
Čas pogovora:
5 ur
V pripravljenosti:
120 ur
Tip baterije:
Li-Ion (720 mAh (dodatna baterija 900 mAh))
Dimenzije:
90,5 x 47,5 x 23 mm
Teža:
105 g

Tip zaslona:
65536 barvni TFD, 128 x 160 točk

Stopnja sevanja SAR:
1,18 W/kg

zunanja povezavaTehnična specifikacija mobilnika na strani proizvajalca
Za

Telefon v ospredje postavljajo predvsem vizualne lastnosti. Še posebej izstopata vrtljiv ekran in vrtljiva kamera. Tudi s funkcijami je dobro založen, saj ima vse od predvajanja večglasnih melodij, do iger, MMS sporočil in GPRS.

Proti

Najbolj nas je razočaral zaslon, ki se na melo močnejši svetlobi zelo slabo vidi. Tudi IR nas ni preveč zadovoljil, saj z njim na drug telefon ne moremo poslati ničesar, niti vizitke iz imenika. Pogrešali smo tudi slovenski uporabniški vmesnik.

Priloge
Fotografije mobilnika
Fotografirano z mobilnikom
mobilniki
arhiv test
Samsung

Nenavadnež

Samsung SGH-P400


Samsung SGH-P400

12.02.2004
Objavil: Andrej Bergant

Samsung SGH-P400 je poln posebnosti, ki so opazne predvsem navzven. Njegov prvi adut, ki bo lovil poglede ljudi, je zagotovo vrtljiv zaslon, ki ga lahko obrnemo za 180 stopinj. Tako lahko delimo, kar je na zaslonu, tudi s tistimi, ki stojijo pred nami. Njegova druga posebnost je kamera, ki se lahko prav tako obrača za 180 stopinj, tako da lahko slikamo objekte pred in za zaslonom. Tretja posebnost, ki bo pritegnila tudi kar nekaj pogledov, pa je lučka, ki je na sprednji strani telefona. Lučko sestavljajo tri LED diode, ki lahko svetijo v različnih barvah. Lučka utripne vsakih pet sekund in zna biti včasih precej nadležna, ker je močna in jo opazimo tudi, če je na robu našega vidnega polja. Lučka pa v različnih barvah utripa tudi, ko nas kdo kliče.



ne podpira datum  
ne podpira ura
ne podpira slovenski jezik
ne podpira vibriranje
ne podpira ALS
ne podpira razširitveno mesto za kartico
ne podpira zunanja antena
ne podpira zaslon občutljiv na dotik
ne podpira prog. oprema za povezavo s PC
ne podpira Accelerometer (orientacijski senzor)
podpira SMS  
podpira EMS
podpira MMS
ne podpira e-pošta (IMAP/POP3)
ne podpira push-email
ne podpira Push To Talk
ne podpira lastne melodije (skladatelj) 0,1 Mpix
Povečava: -/ni podatka
Snemanje video: brez
ne podpira predvajalnik MIDI melodij
ne podpira predvajalnik MP3 melodij
ne podpira predvajalnik WAV melodij
ne podpira MIDI za zvonjenje
ne podpira WAV za zvonjenje
ne podpira MP3 za zvonjenje
ne podpira lastno ozadje
ne podpira teme
ne podpira vgrajen fotoaparat
ne podpira GSM 900/1800 MHz  
podpira GSM 900/1800/1900 MHz
ne podpira GSM 850/900/1800/1900 MHz
ne podpira 5G
podpira GPRS
ne podpira HSCSD
ne podpira EDGE
ne podpira UMTS
ne podpira HSDPA
ne podpira Wi-Fi
ne podpira bluetooth
podpira infrardeči vmesnik
podpira kabel (USB, ...)
ne podpira HTTP (spletne strani)
podpira WAP
ne podpira GPS (satelitska navigacija)
ne podpira TV-OUT
ne podpira LTE
ne podpira NFC
podpira koledar  
podpira budilka
podpira opomniki
podpira kalkulator
podpira snemalnik zvoka/diktafon
podpira igre
podpira java
ne podpira radio FM

Splošen izgled (prvi vtis o telefonu, zaslon, osvetlitev, tipkovnica...)

Ko smo telefon prvič zagledali v živo, se nam je zaradi njegove ploske sprednje in zadnje stranice zdel nekoliko ploščat. Vendar se na to obliko hitro navadimo in jo celo vzljubimo. Antena nas sicer ni motila, vendar ne bi bilo nič narobe, če bi bila nekoliko krajša. Na prvi pogled pa se nam je zdel odličen tudi njegov 65536 barvni TFT zaslon. Vendar smo kaj hitro ugotovili, da videz vara, saj je že na slabi sončni svetlobi ekran nerazpoznaven. Tudi, če naredimo senco z roko, se ekran zelo slabo vidi. Tipke so narejene dobro, dobra pa je tudi njihova odzivnost. Na začetku smo nekajkrat namesto navzdol pritisnili na tipko "c", vendar nam po enem dnevu uporabe to ni več delalo težav. Razočarala pa nas je sredinska tipka smerne tipke, saj ni namenjena izbiranju, vendar zagonu WAP brskalnika. Telefon ima za slike, melodije, igre in zapiske približno 2 MB prostora.

Razočaralo nas je tudi dejstvo, da telefon nima slovenskega menija.
V prodajnem paketu dobimo poleg telefona kar dve bateriji. Bateriji sta si sicer zelo podobni, le da je ena malo tanjša. V škatli so seveda tudi navodila, ki pa so v nemščini. Priložena je še zgoščenka s programom Easy GPRS, ki omogoča brskanje in sinhroniziranje telefona z računalnikom. Za povezovanje našega telefona z računalnikom pa je priložen tudi kabel. Zanimiv dodatek je tudi gumijasti vložek, ki ga vstavimo v vtičnico, da prekrije luknjo.

Imenik (št. zapisov, posebnosti, govorno klicanje...)

V telefon lahko shranimo kar tisoč zapisov. Vendar bi bilo veliko bolje, če bi lahko shranili le pol toliko zapisov in bi jim lahko določali različne podrobnosti, saj lahko sedaj določimo le ime in eno telefonsko številko ali elektronsko pošto. Zapise lahko razvrstimo v eno od desetih različnih skupin, ki pa so na začetku kot nepopisan list papirja, saj so njihova imena Group 1, Group 2 itd.. Vsaki skupini pa lahko določimo ime, sliko, ton ob sprejemu klica in ton kratkega sporočila. Osmim zapisom pa lahko določimo tudi tipko za hitro klicanje.
Slabost imenika je ta, da ne moremo izbrati, da nam kaže zapise, ki so samo na kartici ali samo na telefonu. Telefon nam vedno kaže vse zapise, ločimo jih le po napisu, ki se izpiše ko smo postavljeni na določen zapis. Zato je verjetno najbolje, da vse zapise iz kartice prenesemo na telefon, iz kartice pa jih izbrišemo.

Sporočila

S telefonom lahko pošiljamo kratka (SMS), obogatena (EMS) in večpredstavna (MMS) sporočila. V pomnilnik telefona lahko shranimo do 200 kratkih in obogatenih sporočil. Podpira tudi dolga kratka sporočila. Večpredstavna sporočila pa se shranjujejo v svoj del pomnilnika, ki je velik 700 KB. Tudi T9 za predvidevanje vnosa je prisoten, vendar ga ni za slovenski jezik. Tekstu, ki ga napišemo, lahko določimo velikost, lahko pa ga tudi podčrtamo ali prečrtamo.

Seznami klicev, števci...

Telefon si zapomni zadnjih 20 neodgovorjenih, prejetih in klicanih številk. Številke so "popredalčakane", kar je še najbolj pregledno. Do celotnega seznama pa lahko dostopamo tudi, če pritisnemo tipko za klicanje. Telefon beleži tudi čase vseh klicev. Tako nam ustvari podatke o trajanju zadnjega klica, trajanju vseh prejetih in klicanih klicev. Števce lahko tudi postavimo na nič, vendar je to zaščiteno s kodo telefona.
Tako kot ostali Samsungi, je tudi ta brez števca GPRS podatkov, kar nas je nekoliko razočaralo.

Nastavitve (profili, melodije, slike...)

Telefon ne podpira profilov. Lahko pa s z daljšim pritiskom na tipko "#" utišamo vse zvoke.
Z melodijami je zelo bogato založen, saj ima že na začetku naloženih 25 večglasnih melodij. Te so lahko kar 40-kanalne. Lahko si jih naložimo tudi preko GPRS povezave, vendar ne smejo presegati velikosti 30 KB.
Nastavimo si lahko tudi svetlost ekrana in čas, ko ostane ekran osvetljen. Ima tudi zanimivo funkcijo, pri kateri lahko nastavimo, od katere do katere ure je zaslon osvetljen, tako da lahko čez dan, ko dodatne osvetlitve ne potrebujemo, porabimo manj baterije. Lučki, ki je na sprednji strani ekrana lahko določimo eno od sedmih različnih kombinacij utripanja. Šest kombinacij je takih, da luč utripa v treh v treh različnih barvah, ena pa je taka, da so vse tri diode bele. Lučko pa lahko tudi izklopimo.
Na telefonu je že na začetku naloženih kar nekaj slik, nekatere so celo animirane. Tri slike za ozadje so še posebej zanimive. Dve imata narisano uro, ki kaže pravi čas, ena pa ima koledar, na katerem je označen današnji datum. Nove slike pa lahko s fotoaparatom naredimo kar sami ali pa si jih naložimo preko WAP-a ali računalnika.
Za slike in melodije je v pomnilniku namenjenega 600 KB prostora.

Pripomočki (koledar, igre, alarmi...)

Pri koledarju smo pogrešali le možnost tedenskega pregleda. Ko koledar pregledujemo v mesečnem pogledu, je drugače obarvan datum, na katerem imamo shranjeno kakšno opravilo. Ko vpisujemo opravilo, lahko določimo tudi, da nas telefon na tisti dan na to opozori z alarmom. Telefon pa ima tudi svoj alarm, kateremu lahko določimo, kako pogosto zvoni. Za bujenje pa ima alarm popolnoma svojo funkcijo, pri kateri lahko izberemo ali nas bo budil od ponedeljka do petka, ali od ponedeljka do sobote. Če je telefon ugasnjen, se bo ob alarmu avtomatsko prižgal, to pa lahko tudi izklopimo.
Tudi z igrami je kar dobro založen. Ima štiri interaktivne igre: BlubbleSmile, Fun2Link, Ultimate Golf Challenge in MobileChess. Vse te igre so java, tako da si lahko naložimo še več iger. Veliko slik, iger in melodij lahko dobimo kar v Samsungovem Fun klubu, v katerega se moramo najprej vpisati, kar je brezplačno. Za dodatne igre je na telefonu 512 KB prostora.
Telefon ima še polno drugih funkcij, kot je kalkulator, diktafon, kalkulator za preračunavanje denarnih valut… Za zvočne posnetke je na telefonu 100 KB prostora.

Fotografiranje

Kamere ne moremo uvrščati med boljše, slaba pa tudi ni. Ko slikamo, imamo na voljo tri osnovne funkcije. Obračanje slike, približevanje in osvetlitev. Obračanje slike je pomembno, ker lahko kamero obrnemo za 180 stopinj in je nato slika postavljena na glavo. Do teh funkcij lahko dostopamo s stranskimi tipkami, tudi če imamo telefon zaprt, tako da je ekran obrnjen proti nam. Fotoaparat ima tudi možnost samosprožilca, ki se sproži po desetih sekundah. Slike, ki jih posnamemo, so v velikosti 352 × 288. Slikamo lahko samo v tej ločljivosti in samo v eni kvaliteti.
Ker sta tako zaslon kot fotoaparat vrtljiva, lahko slikamo sami sebe na več načinov, najpreprostejši je verjetno ta, da fotoaparat obrnemo proti sebi.
Slike, ki jih naredimo s telefonom lahko nato prenesemo s kablom ali preko IR povezave. Zato pa moramo uporabiti program Easy GPRS, saj telefon nima funkcije "pošlji prek IR".

Prenos podatkov (WAP, GPRS, BT... )

Samsung SGH-P400 je opremljen s skoraj vsemi možnostmi prenosa podatkov. Na WAP se lahko povežemo preko CSD ali preko GPRS povezave. GPRS povezava je precej hitra, saj je GPRS razreda 8. Za povezovanje z drugimi napravami je priložen kabel, lahko pa uporabimo tudi IR povezavo. Bluetooth povezava na žalost ni prisotna. Tudi IR povezava ni ravno najbolj uporabna. Na drug telefon ne moremo poslati ničesar, saj telefon nima funkcije pošlji prek IR. Niti vizitke ali zapisa iz imenika ne moremo poslati na ta način. IR je uporaben izključno s programsko opremo, ki je priložena. Na srečo je vsaj ta dokaj dobro narejena in lahko z njo naredimo kar nekaj stvari (sinhroniziranje imenika in sporočil, nalaganje slik in melodij).

Telefon je za testiranje posodil Simobil d.d.

Prodajalec/Uvoznik:
Janus Trade d.o.o.
Ni dodatnih fotografij.
Opomba: Podatki in funkcije mobilnika se lahko razlikujejo in ni nujno, da so 100% pravilni.
komentarji
povezane vsebine
dodatna oprema
povezane vsebine
oprema: Samsung
povezani članki
povezane novice
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki