Glavni adut te slušalke je vsekakor cena. Ne morem pa tudi mimo tega, da ne bi pohvalil enostavnosti in dobre baterije. Jabra BT135 je le še ena izmed mnogih slušalk, ki so v zadnjem času preplavile trg in z lahkoto jo lahko priporočim tistim uporabnikom, ki bi radi za čimmanj denarja prišli do solidnega izdelka.
Pomanjkljivosti niti ni kaj dosti, predvsem zato, ker če pogledamo nizko ceno, ne moremo od izdelka pričakovati vsega tistega kar imajo "veliki". Lahko bi zapisal, da sem pogrešal zaslon in dodatni kabel za polnjenje v avtomobilu in še kaj bi se našlo. Vendar pa za to ceno tega ne moremo pričakovati. Pri večini slušalk pa pogrešam, da bi se znale povezati hkrati z vsaj dvema napravama. Zaenkrat poznam samo dva modela konkurenčnega proizvajalca Plantronics.
04.12.2006
Objavil: Thomas Bergant
Modrozobe slušalke so danes že skoraj obvezna oprema vsakogar, ki je veliko v avtu ali ki želi med telefoniranjem imeti proste roke. Omislijo si jih tudi tisti, ki so prepričani, da mobilniki preveč sevajo in se z uporabo take slušalke to sevanje zmanjša oziroma ni tako blizu glave.
Koliko je to res, tukaj ne bom razglabljal in naj si o tem vsak ustvari svoje mnenje. Konec koncev tudi brezžična slušalka oddaja nekaj sevanja, je pa res da precej manj kot mobilnik.
Se bom raje posvetil opisu tokrat testirane slušalke. Jabra BT135 sodi v nižji cenovni razred, saj je njena priporočena maloprodajna cena nekaj manj kot 9.000 tolarjev. Ampak zaradi tega ne morem zapisati, da je slušalka zanič. Ravno nasprotno - med testom se je obnesla odlično. Tako slišnost, kot tudi udobnost uporabe.
Slušalka Jabra BT135 je zelo enostavna za uporabo. Če jo pogledamo pobližje, na njej opazimo le eno veliko tipko, ter ob robu dve majhni tipki. Stranski tipki služita za povečanje in zmanjšanje glasnosti, velika tipka pa vsemu ostalemu. Z veliko tipko klic prevzamemo, ga prekinemo in začnemo glasovno izbiranje. Kot posebnost, po kateri se model BT135 razlikuje od modela BT125 je ta, da lahko zamenjujemo del ohišja in tako spremenimo barvno kombinacijo slušalke. V prodajnem paketu dobimo tri različne nastavke - črnega, rdečega in zelenega. Tako lahko malce spremenimo izgled slušalke in kombiniramo glede na trenutno razpoloženje ali izbrano obleko. Poleg tega se testirani model razlikuje še malce po obliki. Funkcionalno pa ni nekih bistvenih razlik. Osebno bi rekel, da je notranjost popolnoma enaka.
Parjenje slušalke deluje brez problemov in tako, kot smo ga vajeni od večine modrozobih slušalk - tipko za vklop držimo toliko časa, da začne lučka utripati rdeče, potem začnemo parjenje na telefonu in ko najdemo slušalko in jo dodamo, nas vpraša za geslo. To geslo je, tako kot pri večini bluetooth naprav, nastavljeno na "0000". Ko smo ta postopek zaključili, se ob vsaki nadaljnji uporabi slušalka in mobilnik samodejno povežeta. Slišnost je dobra in tudi sogovornik ni imel nobenih pripomb čez razumljivost, morebitne motnje ali odmev. Baterija zdrži po tovarniških podatkih do 8 ur pogovora in do 170 ur v pripravljenosti. Sam je nisem toliko uporabljal, da bi mi jo sploh uspelo v enem tednu spraznit, tako da tukaj lahko zapišem, da je baterija dovolj zmogljiva. Stanja baterije žal ne moremo preveriti, tako da bo treba ob pogosti uporabi imeti polnilec pri roki, če pa slušalko uporabljamo pretežno v avtomobilu, pa bo potrebno dokupiti še avtomobilski polnilec.
Kaj dosti več pri tem izdelku niti ne morem zapisati, ker bi to bilo potem že običajno "nakladanje", zato v zaključek lahko zapišem edino tole - med vožnjo uporabljajte vsaj brezžično slušalko, če si zaradi kakršnegakoli razloga ne morete privoščiti vgrajenega kompleta za prostoročno telefoniranje. Ceneje bo in predvsem varneje.
Posodil na test: Fonet-Kom d.o.o. Prodajalec/Uvoznik: Fonet-Kom d.o.o. |
Cena na dan testa: (8.990,00 SIT) |
Izdelava spletnih strani - Sistem za izgradnjo in optimizacijo spletnih strani za spletne iskalnike | Oblikovanje - Spletno in grafično oblikovanje Spam prevention |
.SI domene in gostovanje - Brezplačne domene ob nakupu gostovanja |