marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR na mobilnikih Magic6 Pro in Magic V2 s programom za razvijalce Android 15 Beta
20.05.2024

HONOR je objavil, da je Android 15 Beta 1 na voljo razvijalcem naprav HONOR. Mobilnika HONOR Magic6 Pro in HONOR Magic V2 sta prvi napravi, ki bosta prejeli to posodobitev. Ta program razvijalcem HONOR ponuja zgodnji dostop do najnovejših posodobitev sistema Android, s čimer lahko preizkušajo nove funkcije in izboljšajo združljivost svojih aplikacij na vodilnih pametnih telefonih HONOR.

slikaiPhone 16 Pro naj bi imel za 20 % svetlejši zaslon
17.05.2024

Po novih govoricah iz Kitajske, ki jih je na Weibo objavil uporabnik Instant Digital, bo imel iPhone 16 Pro, ki bo prišel konec letošnjega leta, za 20 odstotkov svetlejši zaslon kot njegov predhodnik.

slikaHONOR zasedel prvo mesto na kitajskem trgu pametnih telefonov
15.05.2024

HONOR je konec prvega četrtletja proslavil z odličnimi rezultati. Po podatkih Mednarodne podatkovne korporacije IDC (International Data Corporation, IDC) so v prvem četrtletju 2024 na Kitajskem zasedli prvo mesto na trgu pametnih telefonov.

slikaNajbolj zadovoljni so uporabniki Telekoma Slovenije
13.05.2024

Uporabniki Telekoma Slovenije trdijo, da so najbolj zadovoljni uporabniki telekomunikacijskih storitev na slovenskem trgu, kar velja tako za uporabo mobilnih kot fiksnih storitev. To so pokazali rezultati spomladanske raziskave družbe Valicon, ki je merila zadovoljstvo uporabnikov telekomunikacijskih storitev.

članki

Internet je povzročitelj nesoglasij in odtujenosti v družini


15.07.2016
Objavil: Dare Gliha

Način, kako posamezniki živijo svoje digitalno življenje, ima velik vpliv na družinske odnose, ugotavlja nova raziskava Kaspersky Laba in inštituta iconKids & Youth. S tem ko ljudje vse več časa preživijo na spletu, petina staršev in otrok pravi, da so internet in povezane naprave razlog za napeto vzdušje v družini.

Raziskava, v kateri je sodelovalo okoli 3.700 družin iz sedmih držav, omogoča vpogled v način, kako digitalni svet spreminja tradicionalno družinsko dinamiko. Medtem ko so bili nekoč starši prvi naslov za otroke, ki so iskali odgovore na vprašanja in nasvete, dandanes kar četrtina staršev (23 odstotkov), sodelujočih v raziskavi, poudarja, da njihovi otroci raje poiščejo odgovore na spletu kot v pogovoru z njimi.

Skoraj polovica staršev (42 %) ni »prijateljev« svojih otrok na družbenih omrežjih. 18 odstotkov jih je povedalo, da bi se zaradi takšnega prijateljstva njihovi otroci počutili neprijetno. Petina staršev (21 odstotkov) in otrok (22 otrok) je izpostavila, da lahko internet povzroči napetost v družini. Najbolj zaskrbljujoče je, da tretjina staršev (31 odstotkov) verjame, da jih internet odtuji od svojih otrok.

Nestrinjanja lahko poglobi še dejstvo, da so naprave za dostop do spleta v skupni uporabi. Pri dveh tretjinah sodelujočih družin v raziskavi člani souporabljajo družinski računalnik. Posledično se tretjina staršev (31 odstotkov) pritožuje, da so njihovi otroci na povezani napravi nekaj uničili ali jo med brskanjem po spletu okužili z virusom (30 odstotkov). Četrtina (24 odstotkov) staršev je tudi morala plačati za nekaj, kar so njihovi otroci naročili ali prenesli s spleta. Na drugi strani 13 odstotkov otrok trdi, da so starši poškodovali napravo, 16 odstotkov pa jih potoži, da so starši pomotoma celo izbrisali nekaj njihovih podatkov.

Andrei Mochola, vodja oddelka varnostnih rešitev za končne uporabnike pri Kaspersky Labu, je povedal: »Uporaba in napačna uporaba povezanih naprav, ki so bodisi skupne bodisi v lasti drugega, lahko privede do nesoglasij v družini. S preživljanjem vse več časa na spletu se spreminja tudi dinamika v družinskih odnosih. Pomembno je, da družine ohranjajo dialog o tem, kako zaznati in se odzvati na morebitne nevarnosti. Starši in otroci naj tudi skupaj določijo osnovna pravila o vedenju v digitalnem svetu. Prav tako je pomembna zavzetost za zagotovitev zaščite na spletu. Svetujemo namestitev celostne varnostne rešitve na vseh domačih napravah. Ta naj bo izpopolnjena še s programsko opremo za starševski nadzor, ki lahko onemogoči dostop do neprimernih strani ali aplikacij ter prepreči razširjanje ali brisanje občutljivih podatkov.«

Janice Richardson, starejša svetovalka pri Evropski šolski mreži, dodaja: »Četudi internet postaja razlog za nesoglasja v nekaterih družinah, nedavna študija Skupnega raziskovalnega centra Evropske komisije kaže na nov trend. Pri tem bratje in sestre ter drugi člani razširjene družine zavzemajo veliko večjo vlogo pri spletnih aktivnostih otrok. To ni presenetljivo, saj otroci iščejo pomoč pri posameznikih, ki bi jim lahko pomagali odpraviti določeno tehnično napako, jim svetovali o obisku strani in varnostnih orodjih ter zagotovili objektivne odgovore na občutljiva vprašanja. To kaže na pomembnost staršev in skrbnikov, da razvijajo svoje tehnične kompetence, s svojimi otroki gradijo zaupanja vredne odnose, dorečejo osnovna pravila za uporabo interneta in naprav ter se tako izognejo nesoglasjem. Hkrati bi morali tudi ponudniki programske opreme in družbenih omrežij stremeti k razvoju družinam bolj prijaznih spletnih orodij.«

Za več uporabnih nasvetov o zaščiti otrok na spletu obiščite kids.kaspersky.com. Informacije o tehničnih rešitvah za spletne varnostne težave najdete na Kaspersky Safe Kids.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki