marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR na mobilnikih Magic6 Pro in Magic V2 s programom za razvijalce Android 15 Beta
20.05.2024

HONOR je objavil, da je Android 15 Beta 1 na voljo razvijalcem naprav HONOR. Mobilnika HONOR Magic6 Pro in HONOR Magic V2 sta prvi napravi, ki bosta prejeli to posodobitev. Ta program razvijalcem HONOR ponuja zgodnji dostop do najnovejših posodobitev sistema Android, s čimer lahko preizkušajo nove funkcije in izboljšajo združljivost svojih aplikacij na vodilnih pametnih telefonih HONOR.

slikaiPhone 16 Pro naj bi imel za 20 % svetlejši zaslon
17.05.2024

Po novih govoricah iz Kitajske, ki jih je na Weibo objavil uporabnik Instant Digital, bo imel iPhone 16 Pro, ki bo prišel konec letošnjega leta, za 20 odstotkov svetlejši zaslon kot njegov predhodnik.

slikaHONOR zasedel prvo mesto na kitajskem trgu pametnih telefonov
15.05.2024

HONOR je konec prvega četrtletja proslavil z odličnimi rezultati. Po podatkih Mednarodne podatkovne korporacije IDC (International Data Corporation, IDC) so v prvem četrtletju 2024 na Kitajskem zasedli prvo mesto na trgu pametnih telefonov.

slikaNajbolj zadovoljni so uporabniki Telekoma Slovenije
13.05.2024

Uporabniki Telekoma Slovenije trdijo, da so najbolj zadovoljni uporabniki telekomunikacijskih storitev na slovenskem trgu, kar velja tako za uporabo mobilnih kot fiksnih storitev. To so pokazali rezultati spomladanske raziskave družbe Valicon, ki je merila zadovoljstvo uporabnikov telekomunikacijskih storitev.

članki

Polovica žrtev finančnega kibernetskega kriminala ostane brez povračila sredstev


01.02.2017
Objavil: Dare Gliha

Vsako leto na tisoče internetnih uporabnikov postane žrtev kibernetskega kriminala, ki stanjša njihove denarnice. Raziskava Kaspersky Laba kaže, da več kot polovica (52 %) internetnih uporabnikov ukradenega denarja ni nikoli dobila nazaj ali pa vsaj ne v celoti.

Raznolikost in dovršenost spletnih finančnih groženj za uporabnike narašča. Posledično izgube zaradi spletnih prevar, kraje identitete in vdorov znašajo več milijard letno. Ker veliko primerov ostaja neprijavljenih, je višina finančnih izgub verjetno še precej višja.

Raziskava razkriva, kako dragi so takšni napadi postali za internetne uporabnike na eni strani in kako donosni za kibernetske kriminalce na drugi. V povprečju uporabnik z enim napadom izgubi 440 evrov, vsak deseti anketiranec oškodovan za več kot 4.650 evrov.

Večina uporabnikov interneta pravi, da finančne transakcije izvajajo prek spleta (81 %), slaba polovica (44 %) pa jih shranjuje svoje finančne podatke na povezanih napravah. Z naraščajočim trendom uporabe spletnih finančnih storitev narašča tudi število nepridipravov, ki iščejo priložnosti za zaslužek. Zato je pomembno, da uporabniki sebe in svoj denar zaščitijo z namestitvijo zanesljive varnostne rešitve. A podatki kažejo, da ima le 60 % internetnih uporabnikov nameščeno varnostno rešitev na vseh svojih napravah.

Na odnos uporabnikov do spletne varnosti vpliva njihovo zmotno prepričanje, da bodo izgubljen denar dobili povrnjen. Skoraj polovica uporabnikov (45 %) namreč predvideva, da jim bodo banke v primeru finančnega kibernetskega kriminala brez težav povrnile izgubljeni denar. Kljub temu pa raziskava kaže, da več kot polovica oškodovancev (52 %) ni nikoli v celoti dobila povrnjenega ukradenega denarja.

»Kibernetski kriminalci nenehno iščejo nove načine za izkoriščanje in goljufanje, zato je pomembno, da so uporabniki ves čas previdni«, pravi Vyacheslav Zakorzhevsky, vodja raziskovalne skupine za preprečevanje napadov pri Kaspersky Labu, in dodaja: »Nepridipravi lahko zagrešijo kazniva dejanja denimo z uporabo zlonamerne programske opreme, spletnim ribarjenjem in drugim pristopi. Uporabniki naj ne pričakujejo, da bodo vedno dobili povrnjen denar, če se ga polastijo kibernetski kriminalci. Najboljši način za zaščito lastnih financ na spletu je, da uporabniki poskrbijo, da ne postanejo žrtev nepridipravov. Uporabnikom zato priporočamo namestitev dovršene varnostne rešitve, ki ščiti njihovo identiteto uporabnika in občutljive podatke pred napadi kibernetskih kriminalcev.«

Kaspersky Safe Money je ena ključnih zmogljivosti varnostnih rešitev Kaspersky Laba za domače uporabnike, kot je denimo Kaspersky Total Security. Gre za varnostni paket tehnologij, ki varujejo spletno finančno poslovanje uporabnika na osnovi treh ključnih varnih elementov: spletne strani, spletne povezave in spletnega okolja. Sposobnost rešitve, da zagotavljanja učinkovito zaščito uporabnikov pred finančnimi grožnjami, so potrdili tudi številni neodvisni raziskovalci.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki