13.09.2017
Objavil: Dare Gliha
Umetna inteligenca je trenutno največji trend v svetu tehnologije, kjer so se povezali velikani, kot so Google, IBM, Facebook, Amazon in Microsoft, da bi ustvarili partnerstvo za umetno inteligenco, ki bo prinesla dobrobit ljudem in družbi.
Huawei je na sejmu IFA 2017 predstavil nov sistem na čipu, ki je zgrajen za poganjanje funkcij umetne inteligence v mobilnih napravah. Takšen sistem na čipu je zmožno globokega in neprestanega učenja uporabnikovih navad in vzorcev, s katerimi bodo potem lahko predvideli uporabnikove potrebe v realnem času.
Umetna inteligenca in zakon pospešene donosnosti
Futurist Ray Kurzwell je v eni od svojih tez predstavil nekakšno razširitev Moorovega zakona, ki pravi, da se število tranzistorjev v procesorjih podvoji vsakih 24 mesecev. Medtem, ko ta zakon še vedno drži na področju mobilnih čipov pa je Kurzvell predstavil svojo izpeljanko, ki pravi, da temeljni mejniki v informacijski tehnologiji sledijo predvidljivem in eksponentni krivulji.
Tako smo od večanja moči za potrebe video vsebin prešli na navidezno resničnost in sedaj na umetno inteligenco, ki predstavlja naslednji mejnik.
Medtem, ko so telefoni že malodane prevzeli večino funkcij osebnih računalnikov in jih tako praktično nadomestili je naslednji korak v evoluciji naprav postati polnovredni osebni asistent. Kako bodo torej lahko ponudili tisto, kar uporabnik resnično potrebuje?
Trije izzivi za prihodnost pametnih telefonov: globoko razumevanje, proaktivne storitve in stalno učenje
To so trije izzivi, ki jih morajo telefoni preseči, če želijo postati resnično pametni. Prvi je torej globoko razumevanje uporabnika, ki bo omogočilo, da bosta raba in predvsem interakcije med različnimi napravami (pametni telefoni, pametne ure, pametna očala …) lažja in bolj usklajeni. Tukaj je predvsem pomembno globoko razumevanje uporabnika in njegovih navad.
Drugi izziv je premik od reaktivnosti k proaktivnosti. To pomeni, da bodo morale naprave na podlagi globokega razumevanja uporabnika vnaprej predvideti njegove potrebe.
Tretji izziv pa je stalno učenje, ki je potrebno, da se bo umetna inteligenca v naših napravah znala prilagajati uporabnikom na dolgi rok in spreminjati svoje vzorce v skladu s spremembami z uporabnikovih.
Huawei je na sejmu IFA 2017 v Berlinu predstavil mobilni čip, ki je ustvarjen prav za namen poganjanja funkcij umetne inteligence. Imenuje se Kirin 970 in je prvi takšen čip, ki je nameščen v mobilno napravo.
Izdelava spletnih strani - Sistem za izgradnjo in optimizacijo spletnih strani za spletne iskalnike | Oblikovanje - Spletno in grafično oblikovanje Spam prevention |
.SI domene in gostovanje - Brezplačne domene ob nakupu gostovanja |