Na nasih straneh uporabljamo piskotke, za cimboljso uporabnisko izkusnjo! - spremeni nastavitve

marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaEU Applu ne bo naložila globe zaradi možnosti izbire privzetega brskalnika
04.04.2025

Reuters je objavil, da Apple zaradi privzetih možnosti brskalnika v operacijskih sistemih iOS in iPadOS ne bo kaznovan v skladu z zakonom Evropske unije o digitalnih trgih (DMA). Preiskava se je začela pred enim letom in naj bi se končala 31. marca, Apple pa naj bi se glede na informacije izognil morebitnim globam.

slikaZaščita vaših podatkov: Kaj storiti, ko izgubite telefon?
03.04.2025

Izguba telefona je zelo stresna izkušnja, ob predpostavki, da so v njem shranjeni občutljivi podatki, pa še toliko bolj. Naši telefoni vsebujejo veliko dragocenih informacij, od osebnih fotografij do finančnih podatkov, ki so lahko ogroženi, če pridejo v napačne roke.

slikaSony domnevno razvija 200 MP senzor
02.04.2025

Samsungovo tipalo ISOCELL HP9 200 MP je bilo uspešno v periskopskih teleobjektivih, začenši z modelom vivo X100 Ultra in nadaljujoč z modeli X200 Pro, Xiaomi 15 Ultra in kmalu z vivo X200 Ultra. Podobno je bil 200 MP ISOCELL HP2 uporabljen v glavni kameri fotoaparata Samsung Galaxy S25 Ultra.

slikaEU je družbi Apple naložila nove zahteve v okviru DMA
31.03.2025

Apple se v skladu z zakonom Evropske unije o digitalnih trgih DMA sooča z vse večjim nadzorom. Podjetje iz Cupertina je zdaj prejelo obsežne smernice za izvajanje interoperabilnosti, zlasti glede dostopa do obvestil sistema iOS ter alternativ za AirDrop in AirPlay.

članki

Komentar Si.mobila in Vege na včerajšnji opomin Evropske komisije


14.10.2005
Objavil: Thomas Bergant

Si.mobil Vodafone in Vega sta vsak v svojem sporočilu za javnost komentirala včerajšnje opozorilo Evropske Komisije Sloveniji glede neodvisnosti nacionalnega telekomunikacijskega regulatorja. V nadaljevanju sta navedeni obe sporočili za javnost.

Komentar Si.mobila

Sporočilo Bruslja je zelo pomembno in ponovno opozarja na nevzdržno stanje konkurence na področju telekomunikacij.

V včerajšnjem, že tretjem opominu Sloveniji s področja telekomunikacij, Evropska komisija opozarja na nevzdržnost sistema, ki se razvil v Sloveniji v zadnjih 15 letih. Ves ta čas je namreč država v stalnem konfliktu interesov, saj nastopa kot lastnica, regulatorka ter kot kontrolorka-varuhinja konkurence. Rezultat tovrstne “strukturne napake” so daleč največje in najdlje časa trajajoče anomalije na telekomunikacijskem trgu med vsemi članicami EU. Sektorski regulator (APEK) ima že več let vsa potrebna pooblastila za ukrepanje na trgu, vendar zaradi strahu, da s svojimi akcijami ne bi ogrozil "nacionalnega interesa", ne upa opravljati svojih nalog.

Si.mobil pričakuje pozitiven odgovor Slovenije na kritiko Bruslja na način, da bodo pristojni, v prvi vrsti APEK in UVK, nemudoma dokončali že več mesecev in let trajajoče postopke ter začeli z izdajanjem odločb, ki bodo odpravile anomalije na slovenskem trgu elektronskih komunikacij. V nasprotnem primeru namreč Sloveniji na koncu postopka grozijo visoke kazni, ki jih bomo v evropsko blagajno plačali slovenski davkoplačevalci.

Komentar Vege

WWI/Vega pozdravlja bruseljski opomin Sloveniji

Evropska Komisija ugotavlja, da Slovenija do sedaj ni uspela zagotoviti popolne neodvisnosti nacionalnega telekomunikacijskega regulatorja, zato je danes Sloveniji poslala uradni opomin zaradi nespoštovanja pravnega reda na področju telekomunikacij.

Evropska Komisija ugotavlja, da slovenski telekomunikacijski trg bazira na državnih monopolih in je odraz nepopolnih konkurenčnih pogojev, ki vladajo na tem trgu. ”To je že tretje tovrstno opozorilo Sloveniji s strani Evropske komisije. Upamo, da bo tokrat slovensko regulativno telo vendarle prisluhnilo opozorilom, začelo odpravljati neskladnosti na trgu in ukrepalo v smeri zagotovitve zdrave konkurence med operaterji,« se na današnje poročilo EU odziva Steven Fast, generalni direktor Vege. “Naši očitki regulatorju o njegovi povezanosti in naklonjenosti političnim okoliščinam, ki se posledično odražajo v pomanjkanju regulacije in konkurence na slovenskem telekomunikacijskem trgu, so bili s tovrstnim opozorilom Evropske Komisije uslišani,” nadaljuje Fast.

Evropska komisija v svojem opozorilu, namenjenem Sloveniji poudarja, da je tudi slovensko ministrstvo s svojimi regulativnimi organi, vpleteno v upravljanje Telekoma Slovenije, ki obenem nadzira tudi upravljanje največjega mobilnega operaterja na slovenskem trgu. Komisija je proti Sloveniji sprožila še dodaten postopek za ugotavljanje kršitev, in sicer ob dejstvu, da ima regulativni organ pooblastila tudi za nadzor upravljanja operaterjev elektronskih komunikacij. Na ta način regulativno telo krši zahtevo po ločeni regulativni in lastniški funkciji, le slednja pa bi lahko spodbudila zaupnost in pravičnost v regulacijo trga.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki