marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaSony domnevno razvija 200 MP senzor
02.04.2025

Samsungovo tipalo ISOCELL HP9 200 MP je bilo uspešno v periskopskih teleobjektivih, začenši z modelom vivo X100 Ultra in nadaljujoč z modeli X200 Pro, Xiaomi 15 Ultra in kmalu z vivo X200 Ultra. Podobno je bil 200 MP ISOCELL HP2 uporabljen v glavni kameri fotoaparata Samsung Galaxy S25 Ultra.

slikaEU je družbi Apple naložila nove zahteve v okviru DMA
31.03.2025

Apple se v skladu z zakonom Evropske unije o digitalnih trgih DMA sooča z vse večjim nadzorom. Podjetje iz Cupertina je zdaj prejelo obsežne smernice za izvajanje interoperabilnosti, zlasti glede dostopa do obvestil sistema iOS ter alternativ za AirDrop in AirPlay.

slikaAndroid ostaja vodilni, HarmonyOS na Kitajskem prehiteva iOS
28.03.2025

Družba Counterpoint Research je objavila četrtletne vpoglede v uporabo operacijskih sistemov za pametne telefone. Ugotovitve so pokazale, da na svetovni ravni še naprej prevladuje operacijski sistem Android, na drugem mestu je iOS, na tretjem pa HarmonyOS.

slikaApple AirPods bodo z iOS 19 dobili funkcijo prevajanja v živo
26.03.2025

Medtem ko je operacijski sistem iOS 19 označen kot ena največjih posodobitev programske opreme za telefone iPhone v zadnjem času, bo uporabnikom slušalk AirPods odklenil tudi novo funkcijo. Po novem poročilu Bloomberg News bo Apple v svoje brezžične slušalke vnesel možnost prevajanja v živo.

članki

Konec lažnih fotografij


04.03.2020
Objavil: Thomas Bergant

Podjetje Tehnološko Partnerstvo iz Beograda je razvilo izvirno aplikacijo Verified by Pi za telefone Android, s katero uporabnik z enim samim klikom preveri avtentičnost fotografije – odkrije ali je ta izvirna, ali pa je lažna oz. je bila obdelana s Photoshopom ali katerim podobnim programom za obdelavo fotografij.

Internet je preplavljen z lažnimi fotografijami, v katerimi se ljudje želijo predstaviti v lepši luči ali pa morda z njimi »dokumentirati« lažne novice. Zato je pogosto od velikega pomena znati, ali je fotografija prava, ali pa »olepšane«. Photoshop in podobni grafični programi so dovedeni skoraj do popolnosti, tako da brez strokovne in podrobne analize ni mogoče odkriti ali li so na fotografiji opravljene kakšne spremembe. Dvome pomaga razrešiti aplikacija Verified by Pi – orodje, ki samodejno, na enkraten in inovativen način omogoča preverjanje verodostojnosti fotografij. Z uporabo aplikacije se lahko odkrije, ali je določena fotografija avtentična ali pa vsaj malo obdelana. Samo en klik oziroma le delček sekunde zadošča, da uporabnik dobi potrditev o verodostojnosti in dokaz o avtentičnosti posnetka.

Še več, Verified by Pi bo kmalu omogočal uporabnikom družabnih omrežij in spletnih servisov, pri katerih je fotografija eden osnovnih načinov komuniciranja, kot so Instagram, FaceBook, Tinder, TripAdvisor, Airbnb, Booking in številni drugi, da končno dobijo pravo informacijo o tem, ali gledajo v resnično ali pa v obdelano sliko. V okviru istega projekta, ampak predvsem namenjena poslovnim uporabnikom je tudi nova različica aplikacije, ki poleg fotografij omogoča uporabnikom tudi preverjanje verodostojnosti dokumentov (pogodb, memorandumov, faktur in podobnih),

S ciljem povečanja varnosti celotnega sistema je projekt realiziran kot distribuirani sistem in je zasnovan na tehnologiji veriženja blokov (blockchain), zgledno optimiziran z vidika velikosti, strojne zahtevnosti in porabe baterije, pa ga je mogoče uporabljati tudi na starejših (in cenejših) modelih mobilnih telefonov. Projekt je delo tima profesionalcev z dolgoletnimi programerskimi izkušnjami v okviru podjetja Tehnološko Partnerstvo. Aplikacijo je trenutno možno povsem brezplačno prevzeti iz spletne prodajalne Google Play Store. Več informacij na: www.verifiedbypi.com

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki