marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaHONOR in Google Cloud krepita partnerstvo za novo dobo inteligentnih naprav
18.04.2025

HONOR je na dogodku Google Cloud Next 2025 predstavilo nove mejnike v sodelovanju z družbo Google Cloud, ki spreminjajo uporabniško izkušnjo s pametnimi napravami. Eric Fang, višji direktor produktnega načrtovanja pri HONOR-ju, je poudaril strateško partnerstvo, ki se z najnovejšimi jezikovnimi modeli (LLM) Gemini pomika v novo obdobje.

slikaSamsung znova toži BOE
16.04.2025

Samsung in BOE sta dva izmed največjih proizvajalcev zaslonov in sta se že več kot nekajkrat znašla na sodišču. Zadnji spor se je odvijal zaradi patenta pred ameriško komisijo za mednarodno trgovino, Samsung pa je prejšnji mesec v sporu uradno zmagal. Zdaj korejski tehnološki velikan ponovno išče pravico, vendar tokrat zaradi domnevno ukradenih poslovnih skrivnosti.

slikaApple bo morda razširil svoj proizvodni obrat v Braziliji, da bi se izognil visokim tarifam
14.04.2025

Po navedbah virov, ki so seznanjeni z dogajanjem, namerava Apple razširiti svoj proizvodni obrat v Braziliji, da bi se izognil carinam, ki jih je Trumpova administracija nedavno uvedla za Kitajsko.

slikaSamsung pripravlja nova očala za navidezno resničnost
11.04.2025

V nedavnem poročilu ET News Samsung dela na treh napravah za navidezno resničnost, vendar je uradno potrjena le ena od njih - Project Moohan, ki se bo verjetno uradno imenovala Galaxy XR. A čeprav gre za polnopravno naglavno napravo VR/AR, poročilo kaže, da korejski tehnološki velikan dela še na dveh očalih XR, Project Haean in Project Jinju.

članki

Mobitel s prvo samooskrbno bazno postajo v Sloveniji


15.03.2011
Objavil: Thomas Bergant

Mobitel je kot vodilni slovenski mobilni operater v svoje omrežje vklopil prvo samooskrbno bazno postajo v Sloveniji. Ta za svoje delovanje uporablja sončno in vetrno energijo ter zagotavlja signal tudi na območju, kjer uporaba mobilnih storitev zaradi nedostopnosti energetske infrastrukture do sedaj ni bila možna.

S tem je Mobitel v sodelovanju s partnerskimi podjetji odprl vrata nadaljnjemu razvoju v okolju in uporabnikom še bolj prijazna mobilna omrežja.

Mobitel je kot pionir pri uveljavljanju svetovnih trendov z bazno postajo Podkraj postavil nov mejnik v razvoju mobilnih omrežij. Gre namreč za prvo samostojno bazno postajo, ki je energetsko povsem neodvisna od omrežnega napajanja in deluje samooskrbno na podlagi obnovljivih energetskih virov. Električno energijo za delovanje postaje zagotavljata fotonapetostni generator in vetrni generator. Presežek pridobljene energije se shranjuje v baterijah in je na voljo, kadar ni ne sonca ne vetra, ter za ta čas omogoča nemoteno delovanje postaje. S tem je Mobitel zagotovil uporabo mobilnih storitev tudi na območju, kjer zaradi pomanjkanja omrežne infrastrukture to do sedaj ni bilo možno.

Z bazno postajo Podkraj je Mobitel uspešno združil okoljevarstvene aktivnosti, energetsko učinkovitost, tehnološke dosežke in skrb za uporabnike v prvo samostojno bazno postajo v Sloveniji. Hkrati izpolnjuje tudi smernice direktiv EU glede uporabe obnovljivih virov energije in zmanjšanja izpustov CO2.

Samooskrbna bazna postaja predstavlja tudi pomembno novost na področju razvoja mobilnih omrežij, saj so z učinkovito izrabo alternativnih energetskih virov odprte nove možnosti načrtovanja omrežja, neodvisno od obstoječe energetske infrastrukture. Tako lahko energetsko varčne, okolju prijazne in samozadostne postaje uspešno dopolnjujejo Mobitelovo omrežje ter na ta način zagotovijo večjo energetsko učinkovitost in boljšo pokritost s signalom težje dostopnih območij. Načrti za nadaljnje nadgradnje omrežja v tej smeri že potekajo.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki