marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaSony domnevno razvija 200 MP senzor
02.04.2025

Samsungovo tipalo ISOCELL HP9 200 MP je bilo uspešno v periskopskih teleobjektivih, začenši z modelom vivo X100 Ultra in nadaljujoč z modeli X200 Pro, Xiaomi 15 Ultra in kmalu z vivo X200 Ultra. Podobno je bil 200 MP ISOCELL HP2 uporabljen v glavni kameri fotoaparata Samsung Galaxy S25 Ultra.

slikaEU je družbi Apple naložila nove zahteve v okviru DMA
31.03.2025

Apple se v skladu z zakonom Evropske unije o digitalnih trgih DMA sooča z vse večjim nadzorom. Podjetje iz Cupertina je zdaj prejelo obsežne smernice za izvajanje interoperabilnosti, zlasti glede dostopa do obvestil sistema iOS ter alternativ za AirDrop in AirPlay.

slikaAndroid ostaja vodilni, HarmonyOS na Kitajskem prehiteva iOS
28.03.2025

Družba Counterpoint Research je objavila četrtletne vpoglede v uporabo operacijskih sistemov za pametne telefone. Ugotovitve so pokazale, da na svetovni ravni še naprej prevladuje operacijski sistem Android, na drugem mestu je iOS, na tretjem pa HarmonyOS.

slikaApple AirPods bodo z iOS 19 dobili funkcijo prevajanja v živo
26.03.2025

Medtem ko je operacijski sistem iOS 19 označen kot ena največjih posodobitev programske opreme za telefone iPhone v zadnjem času, bo uporabnikom slušalk AirPods odklenil tudi novo funkcijo. Po novem poročilu Bloomberg News bo Apple v svoje brezžične slušalke vnesel možnost prevajanja v živo.

članki

Ključen problem slovenskega trga elektronskih komunikacij ostaja regulacija


28.10.2005
Objavil: Thomas Bergant

Včeraj so se zbrali predstavniki alternativnih mobilnih in fiksnih operaterjev slovenskega trga elektronskih komunikacij in razpravljali o problemih, s katerimi se vse pogosteje soočajo pri svojem poslovanju.

Ključni problem je še vedno pomanjkanje regulacije, nezadovoljstvo pa so izrazili tudi nad počasnostjo APEK-a in UVK-ja, kot dveh ključnih institucij, ki morata poskrbeti za zdrav razvoj trga elektronskih komunikacij.

APEK si mora prizadevati postati ključna sila sprememb na slovenskem trgu elektronskih komunikacij. Ravno nasprotno pa člani Apecsa opažajo, da APEK izgublja kontrolo nad svojim delovanjem, kar je razvidno predvsem pri zbiranju in posledično organiziranju informacij, ki jih potrebuje od operaterjev. Medtem ko se operaterji soočajo s tovrstnimi notranjimi težavami APEK-a, pa agencija za svoje zaostanke pri pomembnih odločitvah in za druge probleme trga krivi operaterje.
Operaterji želijo APEK vzpodbuditi k bolj natančnemu spremljanju dogodkov in razmer na trgu in vnaprej predvideti posledice le-teh, ne pa čakati in se odzvati šele takrat, ko prejme opozorila ali morebitne pritožbe s strani operaterjev. Člani Apecsa so opozorili tudi na dostop do posamezne dokumentacijske procedure. Pri tem opozarjajo predvsem na pripombe in posamezne odločbe Evropske unije, kjer je njihova poročila moč najti le na spletnih straneh omenjene institucije, APEK pa o prejetih priporočilih in pripombah s strani EU ne izda nobenega poročila, temveč le končno odločbo.

Druga pomembna točka današnje razprave se je nanašala na delovanje Urada RS za varstvo konkurence. Člani Apecsa od Urada pričakujejo odgovor in rešitev odprtega vprašanja o pomanjkanju konkurence na slovenskem trgu elektronskih komunikacij. Dve pomembni nalogi ga. Andreja Plahutnika sta odprava dominantnosti in zlorabe na omenjenem trga, njegovo poročilo pričakujemo v kratkem, dodajajo v Vegi. Apecs meni, da Urad pri svojih odločitvah ni popolnoma neodvisen, saj je delno še vedno povezan z Ministrstvom za gospodarstvo in pri svojih odločitvah pogosto še vedno podvržen vplivu nekaterih političnih pritiskov.

Člani Apecsa pozivajo APEK in UVK, da začneta proaktivno delovati v smeri regulacije in vzpostavitve konkurenčnih razmer na slovenskem trgu elektronskih komunikacij.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki