marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaSony domnevno razvija 200 MP senzor
02.04.2025

Samsungovo tipalo ISOCELL HP9 200 MP je bilo uspešno v periskopskih teleobjektivih, začenši z modelom vivo X100 Ultra in nadaljujoč z modeli X200 Pro, Xiaomi 15 Ultra in kmalu z vivo X200 Ultra. Podobno je bil 200 MP ISOCELL HP2 uporabljen v glavni kameri fotoaparata Samsung Galaxy S25 Ultra.

slikaEU je družbi Apple naložila nove zahteve v okviru DMA
31.03.2025

Apple se v skladu z zakonom Evropske unije o digitalnih trgih DMA sooča z vse večjim nadzorom. Podjetje iz Cupertina je zdaj prejelo obsežne smernice za izvajanje interoperabilnosti, zlasti glede dostopa do obvestil sistema iOS ter alternativ za AirDrop in AirPlay.

slikaAndroid ostaja vodilni, HarmonyOS na Kitajskem prehiteva iOS
28.03.2025

Družba Counterpoint Research je objavila četrtletne vpoglede v uporabo operacijskih sistemov za pametne telefone. Ugotovitve so pokazale, da na svetovni ravni še naprej prevladuje operacijski sistem Android, na drugem mestu je iOS, na tretjem pa HarmonyOS.

slikaApple AirPods bodo z iOS 19 dobili funkcijo prevajanja v živo
26.03.2025

Medtem ko je operacijski sistem iOS 19 označen kot ena največjih posodobitev programske opreme za telefone iPhone v zadnjem času, bo uporabnikom slušalk AirPods odklenil tudi novo funkcijo. Po novem poročilu Bloomberg News bo Apple v svoje brezžične slušalke vnesel možnost prevajanja v živo.

članki

Število leta 2016: milijarda zlonamernih datotek v Kaspersky Labovi podatkovni bazi v oblaku


09.12.2016
Objavil: Thomas Bergant

Kaspersky Lab v svoji podatkovni bazi v oblaku zajema milijardo zlonamernih datotek, vključno z virusi, trojanci, t.i. stranskimi vrati (angl. backdoors), oglaševalskimi programi in njihovimi sestavnimi deli. Petino datotek je odkril in kot zlonamerne prepoznal sistem s strojnim učenjem za analiziranje zlonamerne programske opreme. Ta se imenuje Astraea in deluje znotraj varnostne infrastrukture Kaspersky Laba.

Število kibernetskih groženj, ki se vsakodnevno pojavljajo, je dandanes že tako veliko, da je vsako od njih ročno nemogoče obdelati. Zato je najboljši pristop v boju proti sodobnim kibernetskim grožnjam kombinacija samodejnih procesov za odkrivanje in analizo zlonamerne programske opreme in strokovnega znanja ljudi.

Delež zlonamerne programske opreme, ki jo sistem Astraea samodejno odkrije in doda v Kaspersky Labovo podatkovno bazo v oblaku iz leta v leto narašča: s 7,53 odstotka v 2012 na 40,5 odstotka v decembru 2016. Delež dnevno narašča skladno s številom zlonamernih datotek, odkritih s strani strokovnjakov in zaznavnih sistemov Kaspersky Laba. To število se je povečalo s 70.000 datotek na dan v 2011 na 323.000 datotek dnevno v 2016.

»Milijarda edinstvenih zlonamernih datotek je izjemen mejnik. Ta kaže na obseg kibernetske kriminalitete, ki se je iz nekaj malih forumov s ponudbo prilagojenih zlonamernih orodij razvila v masovno proizvodnjo zlonamerne programske opreme in prilagojenih kriminalnih kibernetskih storitev. Prav tako izpostavlja kakovost in evolucijo naših tehnologij za samodejno analizo zlonamerne programske opreme. Od milijarde datotek v Kaspersky Labovi podatkovni bazi v oblaku jih je sistem s strojnim učenjem Astraea dodal več kot 200 milijonov. Naši napredni sistemi sedaj ne le zaznavajo veliko večino znane zlonamerne programske opreme na dnevni ravni, ampak tudi odkrivajo poprej neznane grožnje. Čeprav so preostalih 800 milijonov datotek dodali drugi interni zaznavni sistemi ali naši strokovnjaki, je prispevek sistemov s strojnim učenjem v Kaspersky Labovo podatkovno bazo v oblaku znaten in bo v prihodnje še naraščal,« pojasnjuje Vyacheslav Zakorzhevsky, vodja raziskovalne skupine za preprečevanje zlonamernih napadov pri Kaspersky Labu.

Astraea je eden od sistemov s strojnim učenjem za analiziranje zlonamerne programske opreme, ki tvori del varnostne infrastrukture Kaspersky Laba. Astraea samostojno analizira obvestila zaščitenih računalnikov in pomaga odkrivati poprej neznane grožnje. Z uporabo metapodatkov (npr. starost, izvor, ime datoteke, pot datoteke) lahko sistem zazna grožnje brez informacij o vsebini datoteke.

Besedilo »Število leta 2016« predstavlja del varnostnega poročila za letošnje leto: Kaspersky Security Bulletin for 2016. Med drugimi vsebinami poročila so še novembra predstavljene »Napovedi o grožnjah za 2017«. Do zaključka decembra pa bodo na voljo še naslednje vsebine: »Tema leta 2016: izsiljevalska programska oprema«, pa tudi povzetek glavnega poročila, pregled in statistični podatki.

Več podatkov o varnostnih grožnjah najdete na spletni strani Securelist.com.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki