marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaSony domnevno razvija 200 MP senzor
02.04.2025

Samsungovo tipalo ISOCELL HP9 200 MP je bilo uspešno v periskopskih teleobjektivih, začenši z modelom vivo X100 Ultra in nadaljujoč z modeli X200 Pro, Xiaomi 15 Ultra in kmalu z vivo X200 Ultra. Podobno je bil 200 MP ISOCELL HP2 uporabljen v glavni kameri fotoaparata Samsung Galaxy S25 Ultra.

slikaEU je družbi Apple naložila nove zahteve v okviru DMA
31.03.2025

Apple se v skladu z zakonom Evropske unije o digitalnih trgih DMA sooča z vse večjim nadzorom. Podjetje iz Cupertina je zdaj prejelo obsežne smernice za izvajanje interoperabilnosti, zlasti glede dostopa do obvestil sistema iOS ter alternativ za AirDrop in AirPlay.

slikaAndroid ostaja vodilni, HarmonyOS na Kitajskem prehiteva iOS
28.03.2025

Družba Counterpoint Research je objavila četrtletne vpoglede v uporabo operacijskih sistemov za pametne telefone. Ugotovitve so pokazale, da na svetovni ravni še naprej prevladuje operacijski sistem Android, na drugem mestu je iOS, na tretjem pa HarmonyOS.

slikaApple AirPods bodo z iOS 19 dobili funkcijo prevajanja v živo
26.03.2025

Medtem ko je operacijski sistem iOS 19 označen kot ena največjih posodobitev programske opreme za telefone iPhone v zadnjem času, bo uporabnikom slušalk AirPods odklenil tudi novo funkcijo. Po novem poročilu Bloomberg News bo Apple v svoje brezžične slušalke vnesel možnost prevajanja v živo.

članki

Uporabniki mobilnih telefonov uporabljajo aplikacije kar štiri ure na dan


27.10.2021
Objavil: Dare Gliha

Aplikacije so sestavni del vsakdanjega življenja mobilnih uporabnikov. Zaradi tega so uporabniki preživeli veliko ur pred zasloni svojih mobilnih telefonov in pri tem uporabljali aplikacije iz različnih kategorij.

Po podatkih, ki jih je pridobil Finbold, so uporabniki v tretjem četrtletju v večini držav dnevno uporabljali aplikacije (na sistemu Android) kar 4,32 ur na dan. V tem obdobju so uporabniki iz Indonezije porabili največ časa in sicer 5,5 ure, sledila jim je Brazilija s 5,4 ure, Južnokorejski uporabniki so porabili 5 ur, v Indiji pa 4,8 ure.

Druge države z večjim številom porabljenih ur za aplikacije so še Mehika (4,8 ure), Japonska (4,8 ure), Kanada (4,4 ure), Rusija (4,3 ure), ZDA (4,2 ure), Turčija (4,2 ure), Avstralija (4,1 ure), Združeno kraljestvo (4,0 ure), Argentina (3,6 ure), Francija (3,6 ure), Nemčija (3,3 ure) in Kitajska (3,3 ure).

V primerjavi z drugim četrtletjem 2021 so Rusi zabeležili najvišjo spremembo in sicer 16,21 %, s 3,7 ure na 4,3 ure. Avstralski uporabniki so zabeležili drugo največjo spremembo s 13,88 %, Turčija pa je zabeležila največjo negativno razliko med Q2 in Q3, in sicer 6,66 %.

Poročilo Finbolda predstavlja tudi dejavnike za rast uporabe mobilnih aplikacij. "Ure, porabljene za aplikacije, so se povečale, saj se je večina podjetij prilagodila spreminjajočemu vedenju uporabnikov s prednostjo mobilnih naprav. Predvsem se je mobilni telefon pojavil kot pot za podjetja, da ostanejo pred konkurenco. Nekatere poslovne kategorije, ki so vplivale na uporabo mobilnih telefonov v pandemiji vključujejo predvsem videokonference in mobilno komunikacijo."

V prihodnosti se bo čas s višjo penetracijo pametnih telefonov še naprej povečeval. Poleg tega se bo pojav in širjenje tehnologij (kot je npr. 5G) vse bolj osredotočal na mobilne aplikacije.

Celotno poročilo je dostopno na spletnih straneh Finbolda.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki