marketing
več | arhivpoudarjeno.
slikaZdruženje za potrošniško tehnologijo je nagradilo Samsung inovacije, ki jih poganja AI
21.11.2024

Samsung je objavil, da so bili njegovi najnovejši izdelki in storitve nagrajeni s prestižno nagrado za inovacije CES® 2025, vključno s štirimi nagradami Najboljše inovacije (Best of Innovation), ki jo podeljuje Združenje za potrošniško tehnologijo (Consumer Technology Association (CTA).

slikaApple obljublja naložbo v Indoneziji, da bi se izognil prepovedi prodaje iPhona 16
20.11.2024

Apple se je znašel v težkem položaju, saj je bila v Indoneziji prepovedana prodaja telefonov iPhone serije 16 in ur Apple Watch serije 10. Zadeva je bila neposredna posledica neizpolnjenih naložbenih zavez v državi, ki od podjetij zahtevajo, da zagotovijo 40 % lokalne vsebine za delovanje na lokalni ravni.

slikaPreiskava protimonopolnega ravnanja v EU proti proizvajalcu stekel Corning
18.11.2024

Podjetje Corning izdeluje različne vrste trdnega stekla, med katerimi je najbolj znano steklo Gorilla Glass - in prav zaradi tega izdelka se je podjetje morda znašlo v središču pozornosti Evropske komisije.

slikaIndonezija po iPhonih prepoveduje tudi prodajo telefonov Google Pixel
15.11.2024

Indonezija je prepovedala prodajo telefonov Google Pixel le nekaj dni po tem, ko je enako storila z napravami iPhone 16. Razlog ostaja enak - podjetje ni zagotovilo 40 % lokalne vsebine, zato bo prodaja njegovih naprav v državi blokirana.

članki

Ameriška carina brani zaseg slušalk OnePlus Buds


16.09.2020
Objavil: Dare Gliha

V ponedeljek je po spletu zaokrožila zanimiva vest, da je ameriška carina na letališču JFK zasegla 2000 kosov slušalk OnePlus Buds, saj so ocenili, da gre za ponaredek slušalk Apple Airpods. Čeprav se je sprva zdelo, da gre zgolj za zabavno pomoto, pa se je izkazalo, da carinska služba ni naredila napake.

Po pregledu pošiljke je CBP (US customs and border protection) strokovnjak ugotovil, da zasežene slušalke kršijo pravila Applove blagovne znamke. Apple ima namreč za svoje slušalke Airpods registriranih nekaj značilnosti, katere so očitno pri podjetju OnePlus kršili. Pri CBP so poudarili, da zaseg ni povezan z izgledom in pakiranjem slušalk, ampak zgolj s kršenjem patentnih pravic. Čeprav je razlaga verodostojna, pa vseeno bode v oči dejstvo, da se zasežene slušalke v ZDA že uradno prodajajo, v svoji ponudbi jih imajo tudi pri Best Buy, Targetu in celo Amazonu.

Celotna situacija tako še povečuje napetost med ZDA in Kitajsko, saj med državama že poteka trgovinska vojna zaradi prepovedi, katerih so deležni pri Huaweiju, Tencentu (WeChat) in TikTok-u.

Iz podjetja OnePlus so se na zaseg svojih izdelkov hudomušno odzvali na Twitterju. Na objavo CBP so le komentirali: Hej, vrnite jih!.

fotografije
komentarji
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki