marketing
povzetek
tehnične lastnosti
Čas pogovora:
6 ur 30 min
V pripravljenosti:
245 ur
Tip baterije:
Li-ion (650 mAh)
Dimenzije:
100 x 47,5 x 18.2 mm
Teža:
88 gramov

Tip zaslona:
CSTN, 128 x 160 pik, 65.536 barv

Notranji pomnilnik:
3 MB
Stopnja sevanja SAR:
0,92 W/kg
Za

V prid telefonu lahko povem, da ima navkljub svoji majhnosti obilo uporabnih in zabavnih funkcij. Lahko bi rekli, da ima vse, kar imajo veliki. Tipkovnica in zaslon sta dovolj velika, da lahko spremljamo potek uresničevanja zahtevanih ukazov.

Proti

Prva slaba lastnost telefona je počasno odzivanje na zahtevane ukaze. Tudi slike, posnete z vgrajenim fotoaparatom, niso najboljše kvalitete in na ostalih telefonih izgledajo veliko bolje.

Fotografije mobilnika
Fotografirano z mobilnikom
mobilniki
arhiv test
Alcatel

Nenavadna oblika

Alcatel OT-C552


Alcatel OT-C552

21.11.2005
Objavil: Nataša Gliha

Alcatel je na trg poslal na pogled nekoliko manj atraktivnega malčka, vendar je ta toliko bolj zabaven, ko se nanj navadimo. Za zabavo poskrbijo 32-kanalne polifonične melodije, nalaganje Java iger in vgrajen digitalni fotoaparat.



ne podpira datum  
ne podpira ura
ne podpira slovenski jezik
ne podpira vibriranje
ne podpira ALS
ne podpira razširitveno mesto za kartico
ne podpira zunanja antena
ne podpira zaslon občutljiv na dotik
ne podpira prog. oprema za povezavo s PC
ne podpira Accelerometer (orientacijski senzor)
podpira SMS  
podpira EMS
podpira MMS
podpira e-pošta (IMAP/POP3)
ne podpira push-email
ne podpira Push To Talk
ne podpira lastne melodije (skladatelj) 0,3 Mpix VGA
Povečava: 4x
nočni način
panorama
samosprožilec
efekti
okvirji
nastavljanje beline
Snemanje video: omejeno
ne podpira predvajalnik MIDI melodij
ne podpira predvajalnik MP3 melodij
ne podpira predvajalnik WAV melodij
ne podpira MIDI za zvonjenje
ne podpira WAV za zvonjenje
ne podpira MP3 za zvonjenje
ne podpira lastno ozadje
ne podpira teme
ne podpira vgrajen fotoaparat
podpira GSM 900/1800 MHz  
ne podpira GSM 900/1800/1900 MHz
ne podpira GSM 850/900/1800/1900 MHz
ne podpira 5G
podpira GPRS
ne podpira HSCSD
ne podpira EDGE
ne podpira UMTS
ne podpira HSDPA
ne podpira Wi-Fi
ne podpira bluetooth
podpira infrardeči vmesnik
ne podpira kabel (USB, ...)
ne podpira HTTP (spletne strani)
podpira WAP
ne podpira GPS (satelitska navigacija)
ne podpira TV-OUT
ne podpira LTE
ne podpira NFC
podpira koledar  
podpira budilka
podpira opomniki
ne podpira kalkulator
podpira snemalnik zvoka/diktafon
podpira igre
podpira java
ne podpira radio FM

S svojimi skromnimi merami 100 x 47,5 x1 8,2 mm in težo 88 gramov ga z lahkoto pospravimo v še tako majhen žep. Pri vklopu telefona me je najbolj pritegnila modra osvetlitev tipkovnice, vendar videz telefona skali postavitev navigacijske in izbirnih tipk. Lahko bi celo rekli, da je proizvajalec pri postavitvi ciljal predvsem na uporabo vgrajenega fotoaparata, saj so vsi elementi oblike telefona v prvi vrsti namenjeni njegovi uporabi.

Prodajni paket in baterija

Vsebina prodajnega paketa je skromna, saj poleg aparata in baterije vsebuje le omrežni polnilec in navodila za uporabo. Za napajanje telefona je na razpolago 650 mAh Li-ion baterija, ki ob normalni uporabi telefona zdrži približno tri dni. V pripravljenosti telefon z enim polnjenjem obdržimo nekje 245 ur, pogovore pa lahko koristimo za približno 6,5 ur.

Izgled in rokovanje

Na telefonu najprej opazimo modro osvetljeno tipkovnico. Tipke so trdno nameščene in dovolj velike tudi za pritiskanje z debelejšimi prsti. Sredinska navigacijska tipka je sestavljena iz dveh tipk – z zunanjo se pomikamo po menijih, z notranjo pa odpiramo poti do želenih funkcij. Poleg tipkovnice nam telefon na levem boku ponuja še dve dodatni tipki, prvo za uporabo fotoaparata, drugo pa za nastavitev glasnosti slušalke med pogovorom. Na hrbtni strani telefona je nameščen fotoaparat, vendar moramo pri slikanju paziti, da ga s prsti ne prekrijemo, saj je nameščen precej visoko.

Meniji so dokaj enostavni in logični, malce moti le slab oziroma preveč pogovoren način prevoda v slovenščino (displej-zaslon, brez rok-prostoročno telefoniranje, ipd.). Zaslon je dovolj velik. Omogoča nam prikaz 65.000 barv in ločljivost 128 x 160 točk. Podatke, slike in melodije lahko prenašamo preko IR povezave, ki je nameščena v zgornjem robu telefona. Poljubno si lahko nastavimo ton zvonjenja, barvne sheme, ozadja, kontrast zaslona, bližnjice do menijev, zaklepanje telefona, jezik in omrežje, v katerem ga bomo uporabljali. Profilov telefon ne omogoča, lahko pa izklopimo vse zvoke s pritiskom na tipko # (samodejno se vklopi opozarjanje z vibriranjem).

Imenik, sporočila, klicne lastnosti

V imenik lahko vnesemo do 500 številk priljubljenih (in manj priljubljenih) oseb. Razdeljen je na tri dele – splošni, osebni in poslovni imenik. Vsakemu delu posebej lahko poljubno dodajamo člane in izberemo melodijo zvonjenja, sliko ali video zapis. Poleg teh treh delov telefon kot četrtega ponuja tudi imenik s SIM kartice. Vnose v imeniku lahko hitro kopiramo s SIM kartice v telefon in obratno.

Pisanje sporočil je sprva zahtevno in nerodno, vendar postane hitro, ko se navadimo na razlike v uporabi tipkovnice in načinu pisanja. Pot do pošiljanja sporočil je dolga, saj moramo najprej urediti in potrditi besedilo, šele nato lahko izberemo prejemnika in sporočilo pošljemo. Med urejanjem besedila telefon ne prikazuje števca znakov, ampak samo velikost napisanega sporočila. Omogoča tudi pošiljanje MMS in glasovnih sporočil (pošlje se kot zvočni zapis prek MMS sporočila). Za lažje pisanje imamo na voljo način T9.

Za informacijo mobilnik prikaže 10 nazadnje opravljenih klicev – posebej za neodgovorjene, prejete in klicane številke. Vsi prikazi so obogateni z imenom klicatelja, datumom, uro in dolžino trajanja klica. Trajanje vseh klicev je opredeljeno samo za vse tri vrste klicev skupaj in ne posamezno za vsako vrsto. Prav tako lahko pregledamo trajanje prenosa podatkov preko GPRS, in sicer posebej za prejete in poslane podatke.

Pripomočki

Najpomembnejši pripomoček proti pozabljivosti je trenutno rokovnik, kamor lahko poljubno zapisujemo sestanke, rojstne dneve ali ostale aktivnosti, ki jih ne smemo pozabiti. Poleg tega imamo na voljo še alarm, kalkulator, pretvornik, stvaritelja zvokov, za zabavo pa poskrbita prvotno naloženi igrici (BeatTheMole in TwinSpin). Alarm oziroma budilko si lahko nastavimo za vsak dan posebej ali pa za več dni skupaj.

Fotografiranje

Za fotografiranje imamo na voljo pet velikosti slik (32 x 32, 64 x 64, 128 x 160, 360 x 640 in 640 x 480 točk). Izberemo lahko tudi različne načine slikanja – nočno, sončno, v prostoru, oblačno in samodejno ter nizko, standardno in visoko kvaliteto posnetka. Osebno mi je pri fotoaparatu najbolj všeč možnost slikanja črno–belih fotografij in videov. Sliko lahko vnaprej uokvirimo, in z izbiro te možnosti nam telefon ponudi še bližanje ali oddaljevanje izbranega motiva (povečava). Povečavo lahko uporabljamo le še pri snemanju video posnetkov.

Prenos podatkov

Za prenos podatkov na telefon skrbita GPRS povezava in WAP brskalnik. Preko IR povezave lahko različne podatke prenašamo na ostale telefone ali računalnik.

Telefon je za test posodil Mobitel, d.d..

Prodajalec/Uvoznik:
Janus Trade d.o.o.
Opomba: Podatki in funkcije mobilnika se lahko razlikujejo in ni nujno, da so 100% pravilni.
komentarji
povezane vsebine
dodatna oprema
povezane vsebine
oprema: Alcatel
povezani članki
povezane novice
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki