marketing
povzetek
tehnične lastnosti
Čas pogovora:
6 h
V pripravljenosti:
300 h
Tip baterije:
Li-Ion (720 mAh)
Dimenzije:
98 x 44 x 18 mm
Teža:
85 g

Tip zaslona:
128 x 128 pik, 65 tisoč barv

Notranji pomnilnik:
1 MB
Fotografije mobilnika
mobilniki
arhiv test
Philips

Malček...

Philips 530


Philips 530

13.06.2005
Objavil: Mojca Giacomelli

Naslednika tokrat testiranega modela smo vzeli pod drobnogled že v letu 2004, 530-co pa smo zato vzeli zgolj za kratko primerjavo, zato tudi bo tudi sam test bolj kratek. Osebno sem prvič imela na testu kakšen Philipsov model, zato sem se na začetku precej lovila v iskanju funkcij in nastavitev.



ne podpira datum  
ne podpira ura
ne podpira slovenski jezik
ne podpira vibriranje
ne podpira ALS
ne podpira razširitveno mesto za kartico
ne podpira zunanja antena
ne podpira zaslon občutljiv na dotik
ne podpira prog. oprema za povezavo s PC
ne podpira Accelerometer (orientacijski senzor)
podpira SMS  
podpira EMS
podpira MMS
podpira e-pošta (IMAP/POP3)
ne podpira push-email
ne podpira Push To Talk
ne podpira lastne melodije (skladatelj)  
ne podpira predvajalnik MIDI melodij
ne podpira predvajalnik MP3 melodij
ne podpira predvajalnik WAV melodij
ne podpira MIDI za zvonjenje
ne podpira WAV za zvonjenje
ne podpira MP3 za zvonjenje
ne podpira lastno ozadje
ne podpira teme
ne podpira vgrajen fotoaparat
podpira GSM 900/1800 MHz  
ne podpira GSM 900/1800/1900 MHz
ne podpira GSM 850/900/1800/1900 MHz
ne podpira 5G
podpira GPRS
ne podpira HSCSD
ne podpira EDGE
ne podpira UMTS
ne podpira HSDPA
ne podpira Wi-Fi
ne podpira bluetooth
ne podpira infrardeči vmesnik
ne podpira kabel (USB, ...)
ne podpira HTTP (spletne strani)
podpira WAP
ne podpira GPS (satelitska navigacija)
ne podpira TV-OUT
ne podpira LTE
ne podpira NFC
podpira koledar  
podpira budilka
podpira opomniki
podpira kalkulator
ne podpira snemalnik zvoka/diktafon
podpira igre
ne podpira java
podpira radio FM

Po izgledu je identičen nasledniku, le da na zadnji strani nima vgrajenega fotoaparata, po funkcijah pa ima eno več – vgrajen FM radio.

Za uporabo je najprej potrebno vstaviti SIM-kartico. Navajena, da se mobilniki večinoma odpirajo tako, da se zadnji pokrovček samo potegne navzdol, sem bila pri philipsu primorana vzeti v roke navodila. Ob strani sta dve neopazni tipki, kateri hkrati stisnemo, da se zadnji pokrovček sprosti. Opozoriti je potrebno na odstranjevanje baterije – če bomo namreč preveč grobi, se bo drobcen del plastike, ki zelo trdno drži baterijo, hitro polomil. Za odstranitev le-te je namreč potrebno odmakniti del plastike, nato pa baterija lepo zleze iz ohišja. Vtiča za polnilec in slušalko sta lepo pokrita z gumo, ki jo samo odmaknemo. Tudi sama baterija je bila v času uporabe kar vzdržljiva. Če si seveda nastavimo varčevanje z njo. Precej težav oz. slabe volje mi je povzročalo prikazovanje dogodkov na zaslonu, kadar se je ta zatemnil in je bila tipkovnica zaklenjena. V primeru, da recimo ne slišimo zvočnega opozorila na SMS, ne bomo vedeli, da ga imamo, dokler ne bomo odklenili tipkovnice. V stanju varčevanja z energijo je namreč na zaslonu napisana le ura. Precej moteče!

Upravljanja z mobilnikom se je potrebno navaditi. Meniji so namreč prikazani v krogu, pri načinu spreminjanja raznih nastavitev pa so bili pri Philipsu precej … hmm … okorni? Včasih smo jamrali na meniji, ki jih v svoje mobilnike vgrajuje Motorola. No, le-ti so v primerjavi s Philipsovimi na modelu 530 odlični. Res da ne bodo po mobilniku posegali starejši, vendar se bo našel kdo, ki ga bo kupil predvsem zato, ker spada v nižji/srednji razred, kar pomeni, da ni opremljen z vsemi dobrotami današnjih mobilnikov.

Podrobneje so funkcionalnosti opisane že v testu naslednika, zato jih na tem mestu ne bom navajala ponovno. Pri imeniku sem pogrešala možnost dodajanja slikce kontaktu, pri pisanju sporočil pa je na voljo sicer T9, vendar v slovenskem jeziku očitno ne deluje. Pohvalno je, da lahko izbiramo pri prikazu imenika med tistim na SIM-kartici ali v pomnilniku telefona. Presentljivo pa telefon podpira tudi glasovno klicanje ter glasovno izbiranje. Tipkam od 1 do 9 lahko določimo razne bližnjice (kontakt ali funkcija).

Kratka sporočila shranjuje na SIM-kartico, ki se zna ob pogostem SMS-anju hitro zapolniti. Zanimivo pa je, da je že prednastavljena tipka za dostop do MMS-sporočil, kar daje vedeti, da je philips 530 multimedijski mobilnik. Presenetljivo pa ima vgrajeno tudi podporo za e-pošto.

Profile sicer pdopira, vendar je njihovo nastavljenje malce čudno. Najprej izberemo vrsto profila, nato spremenimo nastavitev v meniju Zvoki. Hitra menjava med stopnjami glasnosti je možna tudi s stranskima tipkama.

Philips 530 je opremljen tudi s kar nekaj pripomočki, med katerimi ne manjka niti koledar z opomniki, za večjo povezljivost z drugimi napravami pa so mu dodali še infrardeči vmesnik.

V prodajnem paketu poleg telefona in polnilca najdemo še slušalke, ki so obvezen pripomoček pri uporabi FM-radia, navodila v slovenskem jeziku ter zgoščenko s programsko opremo.

Telefon je na test posodil Mobitel d.d.

Prodajalec/Uvoznik:
AutoAkustika d.o.o.
albumfotografije
Opomba: Podatki in funkcije mobilnika se lahko razlikujejo in ni nujno, da so 100% pravilni.
komentarji
povezane vsebine
dodatna oprema
Ni povezane dodatne opreme.
povezane vsebine
oprema: Philips
povezane novice
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki