marketing
povzetek
tehnične lastnosti
Čas pogovora:
5 ur
V pripravljenosti:
400 ur
Tip baterije:
Li-Ion (620 mAh)
Dimenzije:
98 x 47 x 21 mm
Teža:
84 g

Tip zaslona:
barvni

Notranji pomnilnik:
274 KB
Stopnja sevanja SAR:
0,586 W/kg
Za

Vzdržljiva baterija, bluetooth, preprosti meniji.

Proti

Nizka kvaliteta barv, nima igric in/ali jave, nima multimedijskih sporočil.

Fotografije mobilnika
mobilniki
arhiv test
Philips

Philips fisio 820


Philips fisio 820

12.01.2003
Objavil: Andrej Bergant

Nizozemsko podjetje Philips nas je po dolgem času zopet presenetilo z novimi mobilnimi telefoni. Eden izmed njih je Philips fisio 820, ki je na prvi pogled zelo soliden telefon, saj je majhen in ima kar velik barvni zaslon, kar je v današnjih časih postalo skorajda že nepogrešljivo.



ne podpira datum  
ne podpira ura
ne podpira slovenski jezik
ne podpira vibriranje
ne podpira ALS
ne podpira razširitveno mesto za kartico
ne podpira zunanja antena
ne podpira zaslon občutljiv na dotik
ne podpira prog. oprema za povezavo s PC
ne podpira Accelerometer (orientacijski senzor)
podpira SMS  
podpira EMS
ne podpira MMS
podpira e-pošta (IMAP/POP3)
ne podpira push-email
ne podpira Push To Talk
ne podpira lastne melodije (skladatelj)  
ne podpira predvajalnik MIDI melodij
ne podpira predvajalnik MP3 melodij
ne podpira predvajalnik WAV melodij
ne podpira MIDI za zvonjenje
ne podpira WAV za zvonjenje
ne podpira MP3 za zvonjenje
ne podpira lastno ozadje
ne podpira teme
ne podpira vgrajen fotoaparat
ne podpira GSM 900/1800 MHz  
podpira GSM 900/1800/1900 MHz
ne podpira GSM 850/900/1800/1900 MHz
ne podpira 5G
podpira GPRS
podpira HSCSD
ne podpira EDGE
ne podpira UMTS
ne podpira HSDPA
ne podpira Wi-Fi
podpira bluetooth
ne podpira infrardeči vmesnik
ne podpira kabel (USB, ...)
ne podpira HTTP (spletne strani)
podpira WAP
ne podpira GPS (satelitska navigacija)
ne podpira TV-OUT
ne podpira LTE
ne podpira NFC
podpira koledar  
podpira budilka
podpira opomniki
podpira kalkulator
ne podpira snemalnik zvoka/diktafon
ne podpira igre
ne podpira java
ne podpira radio FM

Splošen izgled (prvi vtis o telefonu, zaslon, osvetlitev, tipkovnica,..)

Zelo zanimivo so oblikovane tipke, saj so tipke dva, štiri, šest in osem povezane v eno in jih nato v meniju uporabljamo kot smerne tipke, s tipko pet, ki leži med njimi, pa potrdimo izbiro. Baterija je zelo vdržljiva, saj pri povprečni uporabi drži tudi do teden dni.

Za povezovanje z drugimi napravami pa ima fisio 820 vgrajen bluetooth. Poleg telefona dobite v škatli še programsko opremo, kjer si lahko preko bluetootha ali kabla naložite nekaj slik in melodij.

Telefon pa zagotovo ni namenjen ljudem, ki se radi kdaj pa kdaj poigrajo, saj nima ne serijsko vgrajenih igric, ne jave, kar smo kmalu začeli pogrešati. Zaželeno bi bilo tudi, da bi imel podporo za večpredstavna sporočila. V menijih so zelo zanimive ikone, ki so zelo dobro izdelane in zabavne.

Imenik (št. zapisov, posebnosti, govorno klicanje, itd...)

V imenik na telefonu lahko shranimo do 300 zapisov. Na SIM kartici lahko shranimo k enemu imenu eno telefonsko številko, ki pa jo lahko opredelimo na: telefon, faks in podatki. V sam telefon pa lahko shranimo k enemu zapisu več številk/stvari, ki pa jih razdelimo na: mobilno, faks, podatki, beležka, e-mail, pozivnik, doma in delo.

Zapisom lahko določite tipko za hitro klicanje (med dva in devet) ali pa jim določite izbiranje z glasom. V imenik lahko shranimo tudi lastno številko in pa številke za klic v sili. Vsa imena, ki so shranjena na SIM kartici, lahko preprosto kopiramo na telefon in obratno.

Sporočila

Aparat ne zna pošiljati večpredstavnih sporočil, ampak le kratka (SMS) in obogatena (EMS) sporočila. K sporočilom SMS lahko dodamo melodije in slike, ki jih je kar veliko. SMS-e lahko beremo tudi brez vstopa v sporočilo, saj že v mapi vseh teče tako, da ga lahko preberemo. Posebej lahko naročimo tudi področni SMS, ki ga moramo prej nastaviti. K sporočilu lahko dodamo tudi podpis, ki ga vnaprej pripravimo.

Seznami klicev, števci,..

V spisku klicev najdemo vse klice v enem stolpcu, če smo to številko klicali, sprejeli ali pa je bila neodgovorjena, pa lahko vidimo na sliki desno od imena. V spisku pa si na žalost ne moremo ogledati niti časa niti datuma klica, podatek o trajanju zadnjega klica najdemo le v meniju Dodatki in nato v podmeniju Števci klicev, kjer se nahaja tudi števec za podatke, prenesene s povezavo GPRS. Ogledamo sli lahko tudi trajanje vseh dohodnih oziroma odhodnih klicev.

Nastavitve (profili, melodije…)

V glavnem meniju najdemo menija nastavitve in hitre nastavitve, ki so za menjavanje profilov. Pa si najprej oglejmo hitre nastavitve. V hitrih nastavitvah lahko hitro preklapljamo med profili, ki pa so: zasebno, tiho, varčen, prenosni HF, avto, zunaj in sestanek. V meniju nastavitve pa lahko nastavljamo melodije zvonjenja, ki, na žalost, niso polifonične. V nastavitvah za bluetooth lahko poiščemo druge naprave ali pa si nastavimo slušalke. Vsakemu meniju lahko dodamo tudi tipko za hiter vstop v meni ali pa naredimo glasovni zaznamek do nekega menija. Tu so še nastavitve za preusmeritve, jezik in še druge, že poznane nastavitve.

Na aparat lahko naložimo tudi logotipe in slike za ozadje, ki pa jih je mogoče naložiti le s pomočjo programske opreme in prenosa preko bluetooth.

Pripomočki (koledar, igre, alarmi, ...)

Kot smo že napisali, telefon nima nobene igrice, katere so dandanes že nepogrešljive in so že na skoraj vsakem telefonu. V meniju dodatki pa najdemo kar nekaj funkcij. Stanje pomnilnika nam pokaže, koliko pomnilnika je še prostega in koliko zasedenega. Ko je pomnilnik čisto prazen, je v telefonu 274 Kb prostora. Posnamemo lahko tudi beležko, ki je lahko dolga nekaj več kot 30 sekund.

Zelo dobro pa je izdelan organizator. Vanj lahko hranimo dogodke, ki jih razdelimo na počitnice, sestanek in seznam opravil. Opozarja pa nas lahko vsak dan, vsak teden, vsak mesec ali vsako leto. Pregled teh dogodkov pa je dobro organiziran, saj lahko pregledujemo po dnevih, tednih ali mesecih.
V meniju album slik si lahko ogledamo vse slike.

Prenos podatkov (WAP, GPRS, BT, ... )

Za prenos podatkov lahko uporabimo WAP preko povezave CSD ali GPRS, telefon pa podpira tudi HSCSD povezavo, ki je dokaj hitra, saj ima na voljo štiri povezave za download in eno za upload. Za prenos podatkov lahko uporabimo tudi bluetooth, ki ga povežemo z drugimi napravami kot so dlančnik, računalčnik, slušalke in druge naprave, ki to podpirajo.

Programska oprema

Poleg mobilnega telefona Fisia 820 dobimo zraven v škatli še zgoščenko s programsko opremo. Poleg sta dve stvari.

Prva se zažene direktno iz zgoščenke in vsebuje spacifikacije telefona, slike ozadji, navodila za uporabo…

Drugo programsko opremo pa morate naložiti na vaš računalnik in deluje v povezavi s telefonom. S to programsko opremo lahko kličete, nalagate ozadja, ohranjevalnike zaslona in melodije. Lahko pa tudi urejate imenik, kar je veliko lažje, kot da bi to počeli na telefonu.

Telefon je za test posodil Mobitel d.o.o..

Prodajalec/Uvoznik:
Ram 2 d.o.o.
albumfotografije
Opomba: Podatki in funkcije mobilnika se lahko razlikujejo in ni nujno, da so 100% pravilni.
komentarji
povezane vsebine
dodatna oprema
povezane vsebine
oprema: Philips
povezani članki
povezane novice
Ali imate na mobilniku nastavljen slovenski jezik?

Da
Ne, imam nastavljeno angleščino
Ne, imam nastavljen drug jezik
Ne, ker moj mobilnik ne omogoča slovenščine
Ne vem

obveščanje

Prijava na elektronske novice:

e-pošta:

več članki