28.02.2025
Objavil: Dare Gliha
Apple bo svojo prvo napravo z zložljivim zaslonom predstavil v drugi polovici prihodnjega leta, kaže novo poročilo o dobavni verigi. Pred tem je podjetje zdaj naročilo kitajskemu proizvajalcu Lens Technology, da izdela ultra tanko steklo (UTG), ki bo nameščeno na vrhu zložljivega zaslona.
Podjetje Lens Technology naj bi zagotovilo približno 70 % Applovih naročil za steklo UTG, surovine pa naj bi dobavljalo podjetje Corning, navaja današnje poročilo. Apple je podjetje Lens Technology izbral zaradi njegovih prednosti pri zmogljivosti za množično proizvodnjo in finančnih sredstev za proizvodnjo UTG.
Posebej dober naj bi bil pri jedkanju stekla, krepitvi in zmanjševanju stranskih razpok po rezanju. Dobavitelj bo še letos razširil svojo proizvodno linijo za UTG, preden bo začel proizvodnjo za Apple.
Apple očitno želi stanjšati le osrednji del UTG, tisti, ki je najbližje tečajem. To bo omogočilo večjo skupno debelino UTG in izboljšano vzdržljivost. Južnokorejski podjetji Dowoo Insys in UTI naj bi bili potencialni sekundarni dobavitelji za Apple, pri čemer je prvo oktobra 2024 že pridobilo dva patenta, povezana s tanjšanjem le osrednjega dela UTG. Eden od njenih patentov je podoben Applovemu patentu za isto tehnologijo.
Sam upogljivi zaslon bo najverjetneje dobavil Samsung Display, ki naj bi bil ekskluzivni partner za Apple.
Izdelava spletnih strani - Sistem za izgradnjo in optimizacijo spletnih strani za spletne iskalnike | Oblikovanje - Spletno in grafično oblikovanje Spam prevention |
.SI domene in gostovanje - Brezplačne domene ob nakupu gostovanja |